سریال صوتی خسرو و شیرین – قسمت پنجم

سریال صوتی خسرو و شیرین، برگرفته از منظومه خسرو و شیرین نظامی گنجوی . کاری از گروه هنری مهرباران

 

خسرو که از حرفهای طعنه آمیز شیرین درباره فرارش از دست بهرام دل آزرده بود به سمت گیلان روانه شد، شبی رو اونجا موند و اون شب تصمیم عجولانه ای گرفت. مصمم شد که راه روم رو در پیش بگیره و از قیصر روم بخواد که لشگری بفرسته تا تاج و تخت رو از بهرام پس بگیره.. خسرو از ترس سربازان بهرام از راه و بیراه رفت تا خودش رو به روم برسونه. چند روزی تو این سرزمین موندگار شد تا اینکه…

  • شاپور : هزاران درود بر قیصر روم، شاه شاهان فلاویوس موریکیوس تیبریوس اوگوستوس بزرگ!. پیغامی برای شما دارم از سمت شاهنشاه ایران خسرو پرویز، پسر شاه هرمز…. ایشان طی نامه ای… دختر شما … ماریا را خواستگاری کرده است. باشد که این فرخنده پیوند، نشان صلحی پابرجا باشد میان ایران و روم.

شاه موریکوس به فرستاده ی خسرو روی خوش نشون داد و تقاضای اون رو پذیرفت. چند روزی پس از خواستگاری ، قیصر جشن باشکوهی برگزار کرد و دخترش رو به عقد خسرو در آورد. خسرو بعد از ازدواج با ماریا و چند روز خوش گذرونی ، تقاضای کمک خودش رو به قیصر روم فرستاد و اونهم اینطور پاسخ داد:

  • فلاویوس : برای دامادم! سپاهی پنجاه هزار نفره ترتیب میدهم. و در ازای آن طی قراردادی … بعنوان هزینه ی این جنگ ، قسمتی از خاک آذرآبادگان را به سرزمین روم اختصاص میدهم….

 

نویسنده و کارگردان : مهران حسن زاده

گویندگان : مهران حسن زاده (خسرو پرویز) ، نسیم ولیخانی (شیرین) ، حسن باجلان ( شاپور ) ،  معصومه لطفی ( مهین بانو ) ، فرزانه درویشی (راوی) ، سعید سیف ( فرهاد ) ، پریسا جعفری ( مریم،شکر ) ، نسترن علیزاده ( همیلا ) ، سمیه نوروزی ( زن دربار )

موسیقی : مهران حسن زاده

گرافیک و طراحی پوستر : مهران حسن زاده

 

قسمت پنجم سریال صوتی خسرو و شیرین را هم اکنون گوش کنید :

شنیدن تمام قسمت ها

mehrebaran

پادکست های بیشتری از ما بشنوید

منتظر دیدگاههای شما هستیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: