سریال صوتی خسرو و شیرین – قسمت هفتم

سریال صوتی خسرو و شیرین، برگرفته از منظومه خسرو و شیرین نظامی گنجوی . کاری از گروه هنری مهرباران

 

فرهاد مثل کوه از باد گذر کرد و با جان و دل گرم کار شد. اول چهره ی زیبایی از شیرین روی سنگ نقش کرد و بعد هم چهره ی شاه و شبدیز رو بر دل سنگ کوبید. فرهاد از صبح تا شب کار میکرد. یاد دلدار به قدری تواندمندش کرده بود که خستگی و ناتوانی به وجودش راه پیدا نمیکرد. اون روزها فرهاد جز با صخره و سنگ ، کسی رو برای درد و دل نداشت…

  • فرهاد : که ای کوه ار چه داری سنگ خاره / جوانمردی کن و شو پاره پاره / وگرنه من به حق جان جانان/ که تا آن دم که باشد بر تنم جان…../ نیاساید تنم زآزار با تو …./ کَنم جان بر سر پیکار با تو ….
  • ای نگار سرو قامت! و گل اندام من . بدان که این دل بیچاره ی من گمراه تو شده است. پس سنگ دلی مکن و به گرمی مرا صدا بزن…. شب و روز از دوری تو ناله و زاری میکنم. خون دل میخورم ، بیا و دمی به این بینوا بنگر… گوش چشمی به من بنما ، به دادم برس و مرا از غم برهان . از آن بیم دارم که جان بر سر پیکار به این کوه بگذارم و تو…. از آن رقیب من شوی.
  • شیرین : فرهاد! چندی ست از آن مرد هنرمند بی خبرم. ناگهان دلم هوای آن کرد که به بیستون بروم و فرهاد را ببینم، میخواهم ببینم چگونه بر کوه زخمه میزند. برخیزید!
  • کنیز : بانو ! اسبتان گلگون در حصار قصر نیست و تنها یک اسب در آخور داریم!
  • شیرین : مشکلی نیست ! به تنهایی و با همین اسب میروم.

 

نویسنده و کارگردان : مهران حسن زاده

گویندگان : مهران حسن زاده (خسرو پرویز) ، نسیم ولیخانی (شیرین) ، حسن باجلان ( شاپور ) ،  معصومه لطفی ( مهین بانو ) ، فرزانه درویشی (راوی) ، سعید سیف ( فرهاد ) ، پریسا جعفری ( مریم،شکر ) ، نسترن علیزاده ( همیلا ) ، سمیه نوروزی ( زن دربار )

موسیقی : مهران حسن زاده

گرافیک و طراحی پوستر : مهران حسن زاده

 

قسمت هفتم سریال صوتی خسرو و شیرین را هم اکنون گوش کنید :

شنیدن تمام قسمت ها

mehrebaran

پادکست های بیشتری از ما بشنوید

منتظر دیدگاههای شما هستیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: