سریال صوتی خسرو و شیرین – قسمت دهم

سریال صوتی خسرو و شیرین، برگرفته از منظومه خسرو و شیرین نظامی گنجوی . کاری از گروه هنری مهرباران

خسرو فردای اون روز به سمت پایتخت خود رفت. شهر تیسفون به فرمان خسرو غرق جشن و سرور بود. همه جا گل پاشیده بودن و هر سردری رو آذین بسته بودن. شهر چنان غرق نور و سرور بود که خورشید از دیدن اینهمه زیبایی شرم میکرد. همه در انتظار شیرین بودن و همه مسیر رو غرق پول و طلا میکردن. شیرین با هزار ناز و غمزه و شیرینی به قصر رسید.  شاه موبدی رو فراخوند و با احترام بسیار شیرین رو به عقد خود در آورد.

  • خسرو : از این پس…. ، شیرین . نه تنها همسر شاهنشاه ایران ، بله شهبانوی این سرزمین است و باید با احترام و بزرگی مانند یک شاه با او برخورد شود…. دوم آنکه با این پیوند… سرزمین ارمن نیازمند پادشاهی خواهد بود…. من خسروی پرویز شاهنشاه ایران زمین. در طی این بزم باشکوه…ضمن یاد از مهین بانو.. که درود خداوند بر این بانوی نیک سرشت باد … شاپور را بعنوان شهریار شهر ارمن و جانشین وی قرار میدهم. باشد که در دادگری در میان مردم پیشرو باشد. و همچنین سه تن از یاران شهبانو به نامهای ، همیلا ، سمن و همایون را به ترتیب به عقد شاپور ، نکیسا و باربد درمیآوریم….

شیرین شهبانوی خسرو شده بود. و اون شب مثل ستاره ای بر آسمان کاخ خسرو میدرخشید. زنان شبستان به شیرین حسرت میخوردن. اما خبر نداشتن که اینهمه افتخار فقط در سایه ی سالها شکیبایی و پاکدامنی و بردباری شیرین به دست اومده .آغاز زندگی خسرو و شیرین اینطور طی شد و اولین شب وصلت فرا رسید…

  • شیرین : همیلا!
  • همیلا : بله بانو
  • شیرین : من امشب … از خسرو میترسم…

نویسنده و کارگردان : مهران حسن زاده

گویندگان : مهران حسن زاده (خسرو پرویز) ، نسیم ولیخانی (شیرین) ، حسن باجلان ( شاپور ) ،  معصومه لطفی ( مهین بانو ) ، فرزانه درویشی (راوی) ، سعید سیف ( فرهاد ) ، پریسا جعفری ( مریم،شکر ) ، نسترن علیزاده ( همیلا ) ، سمیه نوروزی ( زن دربار )

موسیقی : مهران حسن زاده

گرافیک و طراحی پوستر : مهران حسن زاده

 

قسمت دهم سریال صوتی خسرو و شیرین را هم اکنون گوش کنید :

شنیدن تمام قسمت ها

mehrebaran

پادکست های بیشتری از ما بشنوید

منتظر دیدگاههای شما هستیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: