سریال صوتی خسرو و شیرین قسمت آخر

سریال صوتی خسرو و شیرین، برگرفته از منظومه خسرو و شیرین نظامی گنجوی . کاری از گروه هنری مهرباران

 

خسرو از ماریا پسری به اسم شیرویه داشت. این جوون هوسران وقتی که خسرو با شیرین پیمان زناشویی بسته بود آرزو کرده بود که ای کاش شیرین به همسری خودش در میومد! این حرف که تو ده سالگی بر زبانش جاری شده بود به گوش خسرو رسید. خسرو از پسر گستاخ و زشت کردارش سخت دلگیر شد، ولی چون از ستیز باهاش درمونده بود میسوخت و میساخت و دم نمیزد. اما روزی از روزها طاقتش طاق شد و در خلوت با بزرگ امید که از یاران دیرینه ش بود درد و دل کرد .

  • خسرو : ای بزرگ امید . تو مردی خردمند و سر و گرم چشیده ای و در کارها همیشه رهنمای من بودی ، اکنون سخنم گوش کن و چاره ای به کارم ساز ….
  • بزرگ امید : اگر از من برآید … جان میفشانم خسرو…
  • خسرو : دردی به جان دارم که سخت آزارم میدهد. آن هم درد فرزندم شیرویه است! او بسیار سرکش و بدنهاد است. و هیچکس در این کاخ از زخم زبان و زشتی کردار او در امان نیست. با همه تند خویی میکند و به گناه کوچکی خون مردم را به زمین میریزد. مانده ام چه کنم چگونه از دستش آسوده شوم.
  • بزرگ امید :ای شاه بزرگ ، شیرویه هر چه باشد ، فرزند و پاره ی تن شماست. بی گانه نیست که بتوانید به آسانی از او دل بکنید و آنرا از سر راهتان بردارید . پس لازم است که خویشتندار باشید و با او از در سازگاری درآیید. این پسر جوان است و جوانی هم دوران جوش و خروش و شور و سرکشی ست . اگر او نیز روزگاری را از سر بگذراند از اسب غرور پیاده خواهد شد و پا در جاده ی راست گفتاری و درست کرداری خواهد گذاشت.

 

نویسنده و کارگردان : مهران حسن زاده

گویندگان : مهران حسن زاده (خسرو پرویز) ، نسیم ولیخانی (شیرین) ، حسن باجلان ( شاپور ) ،  معصومه لطفی ( مهین بانو ) ، فرزانه درویشی (راوی) ، سعید سیف ( فرهاد ) ، پریسا جعفری ( مریم،شکر ) ، نسترن علیزاده ( همیلا ) ، سمیه نوروزی ( زن دربار )

موسیقی : مهران حسن زاده

گرافیک و طراحی پوستر : مهران حسن زاده

 

قسمت آخر سریال صوتی خسرو و شیرین را هم اکنون گوش کنید :

شنیدن تمام قسمت ها

mehrebaran

پادکست های بیشتری از ما بشنوید

منتظر دیدگاههای شما هستیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: